wychowanie fizyczne

Home / 7 klasa / wychowanie fizyczne

wychowanie fizyczne

28-05-2020

„Drodzy Uczniowie, bardzo proszę o wykonanie zadania na zaliczenie z wychowania fizycznego i wysłanie do mnie wyników. Zostało już tylko kilka dni. Czas – do końca maja.Przypominam, zadaniem jest wykonanie 4 elementów z Indeksu Sprawności Fizycznej Krzysztofa Zuchory. Do każdego z Was kilkakrotnie drogą mailową wysyłałam materiały oraz informację o zaliczeniu. Brak sprawdzianów spowoduje obniżenie oceny końcowej”. Magdalena Olejniczak

Myślę, że test powyżej jest dla Was łatwy. Spróbujcie się sprawdzić w tych quizach:

Innego dnia, jeśli będziecie mieli ochotę proponuję zajęcia z przyborem – skakanką. Chłopaki, też możecie! Jeśli nie masz jej w domu, możesz użyć sznurka, paska (opuść wtedy ćwiczenie 4, bo to będzie trudniejsze). Ćwiczenia od 1 do 4 wykonajcie w obuwiu sportowym, ćwiczenia od 5 do 7 na boso. Krótka rozgrzewka konieczna.

Ćwiczenia ze skakanką z elementami korekcyjnymi klasa VII i VIII

Ćwiczenie 1

Skakanka złożona na pół leży przed stopami na podłodze.

Pozycja – postawa stojąca w lekkim rozkroku, ręce w górę.

Ruch – skłon w przód, chwyt skakanki na bokach, wyprost tułowia ze skakanką trzymaną nad głową Ilość powtórzeń – 15 razy

Ćwiczenie 2

Skakanka złożona na pół trzymana w rękach (na końcach skakanki).

Pozycja – postawa stojąca w lekkim rozkroku, ręce w górę ze skakanką.

Ruch – skłon tułowia w bok w prawą, następnie w lewą stronę z pogłębieniem na 3.

Ilość powtórzeń – po 7 razy na każdą stronę (całość 14 razy).

Ćwiczenie 3

Skakanka złożona na pół trzymana w rękach (na końcach skakanki).

Pozycja – postawa stojąca.

Ruch – przechodzenie nogami przez skakankę, następnie przełożenie za plecami i nad głową do przodu w taki sposób, by nie puścić skakanki.

Ćwiczenie 4 (to ćwiczenie wykonaj jeśli masz miejsce, ma być bezpiecznie – PAMIĘTAJ!)

– 15 podskoków na prawej nodze przez skakankę,

– 15 podskoków na lewej nodze przez skakankę,

– 20 podskoków obunóż przez skakankę

Chwila odpoczynku i powtórz wszystko jeszcze raz, przerwa i jeszcze raz.

Ćwiczenie 5

Skakanka leży na podłodze przed krzesłem.

Pozycja – siad na krześle.

Ruch – Palce stóp wykonują chwyt końca skakanki, stopa nawija skakankę na drugą nogę.

Ćwiczenie 6

Pozycja – siad na krześle

Ruch – Palce stóp chwytają skakankę i unoszą ją nad podłogę, ze skakanki należy ułożyć na podłodze koło stopami. Następnie stopy układają trójkąt, potem kwadrat, prostokąt, pierwszą literę imienia.

Ćwiczenie 7

Pozycja – siad na krześle

Ruch – Palce stóp chwytają końcówki skakanki, stopy unoszą chwyconą skakankę nad podłogę, stopy wiążą węzeł na skakance.