Wizyta w lesie

Las o tej porze roku mieni się wszystkimi kolorami jesieni. Jest to miejsce, gdzie można pooddychać świeżym powietrzem, zrelaksować się i wyciszyć, ale również poznać wiele fascynujących rzeczy. I tak uczniowie klas IV-VI wybrali się na zajęcia do pobliskiego lasu gdzie spotkali się z leśniczym panem Mirosławem Omiecińskim. Na początku naszym zadaniem było zbieranie żołędzi, a następnie posadzenie ich w innym miejscu gdzie rosły praktycznie tylko sosny. Dowiedzieliśmy się również o zagrożeniach jakie mogą dokonać szkodliwe owady, takie jak osnuja gwiaździsta i boreczniki. Uczniowie z dużym poświęceniem zbierali pod sosnami larwy tych owadów. Pełni wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń trochę zmęczeni wróciliśmy do szkoły. Była to dla nas wspaniała lekcja przyrody w relaksującym otoczeniu, która pozwoliła nam na bezpośredni kontakt z naturą.