14 października – święto pierwszoklasistów i nauczycieli

W dniu 14 października w naszej szkole obchodziliśmy dwa święta. Święto Edukacji Narodowej upamiętniające rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej, znane wszystkim jako Dzień Nauczyciela oraz pasowanie pierwszoklasistów. Pasowanie na ucznia, to jeden z najważniejszych i niezapomnianych dni przeżytych w szkole. Uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie i oficjalnie zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej. Z tej okazji, jak co roku odbyła się uroczysta akademia. Na program artystyczny składały się występy naszych pierwszoklasistów, którzy pod przewodnictwem wychowawczyni pani Patrycji Krawczyk dostarczyli wszystkim oglądającym niesamowitych wrażeń i mnóstwa emocji.  Również klasa VI wraz ze swoją wychowawczynią panią Joanna Pietrasik rozbawiła gości, prezentując zabawne sytuacje jakie mogą mieć miejsce w relacji uczeń – nauczyciel. Po gromkich brawach dla występujących, wszyscy pracownicy szkoły oraz przedszkola zostali obdarowani słodkościami.

Uroczystość zakończył „słodki poczęstunek” przygotowany przez rodziców, za który bardzo dziękujemy.