Nad rzeką Pilicą

11 października uczniowie klas IV-VIII udali się w podróż, by poznać walory przyrodnicze Sulejowskiego Parku Krajobrazowego i rzeki Pilicy. Sulejowski PK obejmuje i chroni jeden z najcenniejszych fragmentów dorzecza Pilicy w jej środkowym odcinku. Tego dnia dzieci mogły podziwiać Rezerwat Niebieskie Źródła, który należy również do Obszarów Natura 2000, gdzie atrakcją jest zespół wywierzysk, pięknych i malowniczych źródeł krasowych. Następnie leśną drogą uczniowie wraz z przewodnikiem powędrowali się w kierunku plaży, by następnie po wspinać się na Małe Groty Nagórzyckie. Po długiej pieszej wędrówce wszyscy pojechali do centralnej części SPK gdzie znajduje się Zalew Sulejowski. Jest to sztuczny zbiornik retencyjny i jeden z największych akwenów w środkowej Polsce.

Myślę, że wycieczka przyniosła wiele miłych wspomnień i nowych doświadczeń przyrodniczych.