język niemiecki

Home / 5 klasa / język niemiecki

język niemiecki

28-04-2020

Kuche aus aller  Welt – kuchnia z całego świata

 

  1. W pobranej aplikacji  Quizlet na smartfonie  lub na komputerze,  w pole wyszukiwania wpisać tytuł podręcznika do niemieckiego  Punkt 5 wybrać dział Kapitel 3 napoje,  jedzenie  i   utrwalać słownictwo różnymi metodami.
  2. Proszę w zeszycie do niemieckiego wpisać następujące nazwy krajów oraz dopisać do nich charakterystyczne potrawy, po 1 lub więcej ( np. Polen – bigos, Teigtaschen/pierogi ) 1.Deutschland 2.Schweiz. 3.Osterreich 4. Polen 5. Italien   Die USA  7. Japan.  Termin 5.05.2020

03-04-2020

  1. W pobranej aplikacji  Quizlet na smartfonie  lub na komputerze,  w pole wyszukiwania wpisać tytuł podręcznika do niemieckiego  Punkt 5 wybrać dział Kapitel 3 napoje,  jedzenie  i   utrwalać słownictwo różnymi metodami.
  2. Proszę przygotować na kartce A4 jadłospis  – Tagesmenu  na jeden dzień i zapisać: ( co jecie ) zum Fruhstuck ( na śniadanie)…… zu Mittag (na obiad) …..zum Abendbrot ( na kolację)…..

Pracę wysyłamy na e mail – chmielek@si.onet.pl jest na ocenę . Termin 15.04.2020