Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

30 kwietnia 2024 r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była to pierwsza w Europie, a druga na świecie Konstytucja.

Podczas akademii przedstawiona została historia jej powstania. Na szkolnej scenie pojawili się twórcy Konstytucji 3 Maja wraz z królem Stanisławem Augustem Poniatowskim, który zaprzysiągł konstytucję. Uczniowie mogli usłyszeć czym jest Konstytucja i jaką odgrywa rolę w państwie prawa.

Ta wyjątkowa lekcja historii przeplatana z utworami muzycznymi była niezwykle ważnym momentem, podczas którego oddaliśmy hołd wolności i niezależności, który był darem od naszych przodków.

Podczas akademii odbyło się również rozstrzygnięcie szkolnego konkursu ,,Mistrz Kaligrafii”, którego wyniki kształtowały się następująco:

W kategorii klas I-III tytuł Mistrza Kaligrafii zdobyli:

• Tamara Borowiecka, kl. I
  • Natalia Szczechowicz, kl. II
  • Jakub Oleszczyk, kl. III

W kategorii klas IV-VIII wyniki były następujące:

I miejsce -Helena Szewszyk, kl. V

II miejsce – Julia Szczechowicz, kl. V